- A kézi haladóművek más néven futómacskák a már megemelt terhek vízszintes irányú mozgatására tervezték.
- Az emeléstechnikai eszközök népszerű tradícionális eszközei ezen haladóművek.
- Karbantartásmentes és felhasználóbarát kézi emelőeszközök.
- Kézi láncos kivitel estén, a mozgás a kézi lánc működtetésével valósul meg.
- Szabadonfutós kialakítás is a már megemelt tárgyat mozdítjuk el.
- A legkülönfélébb emelőszerkezetek csatlakoztathatók hozzá, mint például kézi láncos emelő vagy karos láncos emelő, vagy emelőmágnes.
-T ovábbi jellemzőik: Állítható övszélesség, könnyű szerelhetőség
Élvezze a szaktudásunk előnyeit!
Rendeljen raktárkészletről akár most, dolgozzon honlap az új eszközével!
Ellenőrizze, hogy a vonszoló teherbírása biztonsággal elegendő legyen az emelni kívánt teherhez.
Biztosítsa, hogy a vonszolóba fűzött sodronykötél elegendő hosszúságú a kívánt mozgatási művelethez.
Ellenőrizze, hogy a vonszoló felfüggesztési vagy rögzítési pontja elegendő, a vonszoló teherbírásának megfelelő stabilitással rendelkezik és azt próbaterheléssel ellenőrizték. Szemrevételezéssel ellenőrizze a vonszolót, különös figyelemmel a sodronykötél és a horog állapotára. A sodronykötélnek tisztának kell lennie és azon nem lehet por, szennyeződés, nedvesség és zsír. Amennyiben a sodronykötél lyukas, megcsavarodott vagy bármilyen módon torzult, az NE HASZNÁLJA, hanem cserélje ki újra. A horgon NEM LEHET deformáció és a kiakadásgátlónak a rúgó segítségével önműködően kell zárnia. Ügyeljen arra, hogy az emeléskor fellépő dinamikus erőhatásokra 10% tartalék teherbírás rendelkezésre álljon. Rögzítse a vonszolót a beakasztó horog vagy csap segítségével egy megfelelő felfüggesztési vagy rögzítési pontra (lásd ábra). Győződjön meg arról, hogy a kiakadásgátló szabályszerűen zárt vagy a csap biztosítása megfelelő legyen, mielőtt folytatja a munkát. Nyomja be ezután a kötélkioldó kilincset és húzza teljesen hátra a kötélkioldó kart a kötélmegfogó pofák oldásához. Dugja be a sodronykötél sima végét a vonszoló elején található belépő nyílásba és vezesse át a készüléken, amíg a másik oldalon kinyúlik a vonszolóból. Most rögzítheti a sodronykötélen lévő horgot a mozgatandó objektumon, majd húzza át a maradék kötelet a vonszolón. Amint a kötél megfeszült, nyomja be újra a kötélkioldó kilincset és tolja teljesen előre a kötélkioldó kart a kötélmegfogó pofák zárásához.
ALAPVETŐ TECHNIKÁK VONSZOLÓHOZ
Amennyiben a megemelendő tárgyon emelőszem található, akkor mindig ezt használja a felfüggesztéshez.
Ha nincs rajta emelőszem, használjon megfelelő körköteleket. Győződjön meg az emelés előtt arról, hogy a teher szabad és nincs rögzítve csavarokkal vagy hasonlókkal. Állapítsa meg a lehetőségek szerint pontosan
a teher súlypontjának helyzetét. Függessze fel a terhet megfelelő körkötelekkel és azokat akassza a horogba. Győződjön meg arról, hogy a horogban elférnek a kötelek és a kiakadásgátló megfelelően zár.
Csak minősített, megfelelő hosszúságú köteleket használjon a hosszú és nehezen kezelhető alakú tárgyak irányítására. A készülék tartozéka egy teleszkópos működtető rudat, amelyet az emelésre és süllyesztésre használhat.
A Működtető kar
Illessze rá az emeléshez/vonszoláshoz a működtető rudat a működtető karra (A), igazítsa a kivágásokat a szegecsekre és fordítsa el a kart, amíg az bepattan a helyére. Győződjön meg arról, hogy a kar bepattant a helyére, mivel súlyos sérülést okozhat, ha a kar használat közben lecsúszik.
Mozgassa előre-hátra a kart az emeléshez vagy vonszoláshoz. A sodronykötelet a kar minden egyes hátrafelé történő mozgatása húzza be. Amennyiben a teher súlya meghaladja a készülék teherbírását, a működtető karban található törőcsap eltörik és a készülék működésképtelenné válik.
Ha ez megtörténik, a terhet biztonságosan le tudja süllyeszteni, az újabb emeléshez azonban ki kell cserélni a törőcsapot és előtte csökkenteni kell a teher súlyát. Emeléskor előbb csak kis magasságra emelje meg a terhet és ellenőrizze annak egyensúlyi helyzetét és biztonságos rögzítettségét. Csak a szükséges időre emelje meg a terhet és a lehető leghamarabb süllyessze azt újra le. Semmi esetre se hagyjon felügyelet nélkül levegőben lógó súlyt.
Kötélkioldó kar, Kötélkioldó kilincs
Ha a terhet le akarja süllyeszteni (vagy oldani akarja), tegye át a kötélkioldó karra (B) a működtető rudat és mozgassa előre-hátra. A sodronykötelet a kar minden egyes előre történő mozgatása engedi ki. Az emelési vagy vonszolási teljesítményt kötélfordító csiga használatával növelheti.
A VONSZOLÓ KÉSZÜLÉK ÁPOLÁSA ÉS KARBANTARTÁSA
Tartsa tisztán a vonszoló készüléket.
Kisebb ráfordítást igényel a rendszeres tisztítás, mint ha arra csak hosszú idő elteltével kerítünk sort.
Ha a vonszoló belül szennyezett, merítse azt tisztítószeres fürdőbe. Ne használjon acetont, trikloridot vagy más savakat, amelyek a fém alkatrészeket károsíthatják. A forgó alkatrészeket zsírozza meg.
Ügyeljen arra, hogy a kötélszorító popfákra ne kerüljön zsír vagy olaj, mert az a sodronykötél csúszását okozhatja. A karbantartást szakműhellyel végeztesse el.
A MUNKA BEFEJEZÉSE
Süllyessze le a megemelt terhet és akassza az le a horogról. Nyomja be ezután a kötélkioldó kilincset és húzza teljesen hátra a kötélkioldó kart a kötélmegfogó pofák oldásához. Húzza ki ezután teljesen a sodronykötelet a vonszolóból, és csévélje fel a szállítókeretre. Vegye le a vonszolót a felfüggesztési vagy rögzítési pontról és azt száraz, hűvös helyen tárolja.
SIKERES EREDMÉNYES MUNKAVÉGZÉST KÍVÁNUNK!